اگر به هر دلیلی نمی توانید خرید خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید در ساعات کاری با ما از طریق شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید: 09355812026 قوچان مقاله تضمین می کند:
  • تطابق کامل مشخصات و تصاویر با محتوای فایل دانلودی
  • ارسال لینک پس از خرید
  • ارسال فایل دانلودی به ایمیل شما
  • پاسخگویی و پیگیری کامل سفارشات
  • لطفا درهنگام خرید مشخصات کامل وارد کنید

مقاله مروری در مورد خواص و منابع رنگدانه¬های خوراکی به عنوان رنگهای زیستی طبیعی در صنایع غذایی در 13 صفحه فارسی می باشد. 

A Review Article on Edible Pigments Properties and Sources as Natural Biocolorants in Foodstuff and Food Industry

چکیده

مصرف¬کنندگان از مواد غذایی که حاوی رنگهای سنتتیک (مصنوعی) که جایگزین رنگدانه¬های طبیعی شده¬اند اجتناب می¬کنند. رنگهای غذایی ممکن است به رنگهای مصنوعی، مشابه رنگهای طبیعی، غیرآلی و رنگهای طبیعی تقسیم شوند. رنگهای طبیعی ویژه غذا از منابع تجدیدشونده ساخته می¬شوند. اکثر اوقات، رنگها از مواد گیاهی استخراج می¬شوند، اما منابع دیگر مانند حشرات، جلبکها، سانوباکتریها و قارچها نیز کاربرد دارند. رنگهای طبیعی معمولا با استفاده از آب یا الکلهای ضعیف¬تر برای رنگدانه¬های محلول در آب و حلالهای آلی برای رنگدانه¬های لیپوفیلیک استخراج و تغلیظ می¬شوند. محدودیتهای قانونی که رنگدانه¬ها مصوب می¬شوند شامل چه منابعی ممکن است برای رنگهای ویژه استفاده شوند، چه حلالهایی ممکن است برای استخراج و خالص سازی رنگدانه استفاده شود، هستند. رنگدانه¬ها برای ثبات بیشتر انواع غذاها و نوشیدنی¬ها و همچنین افزایش پایداری آنها فرموله می¬شوند.

کلمات کلیدی: رنگهای غذایی، رنگهای طبیعی، رنگدانه، خواص.