اگر به هر دلیلی نمی توانید خرید خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید در ساعات کاری با ما از طریق شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید: 09355812026 قوچان مقاله تضمین می کند:
  • تطابق کامل مشخصات و تصاویر با محتوای فایل دانلودی
  • ارسال لینک پس از خرید
  • ارسال فایل دانلودی به ایمیل شما
  • پاسخگویی و پیگیری کامل سفارشات
  • لطفا درهنگام خرید مشخصات کامل وارد کنید

مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی”تحلیل فرایند خشک شدن کدو تنبل طبق قوانین اول و دوم ترمودینامیک” در قالب فایل وورد فارسی 22 صفحه می باشد. 

چکیده

این مقاله بر تحلیل ترمودینامیک فرایند خشک‌شدن تک‌لایه تکه‌های کدوتنبل با استفاده از خشک‌کن‌های مدل سیکلونی اشاره دارد. با استفاده از قانون اول ترمودینامیک، تحلیل انرژی برای برآورد نسبت مصرف انرژی را انجام می‌دهیم. با این حال، تحلیل اکسرژی نیز با استفاده از قانون دوم ترمودینامیک صورت گرفت تا موقعیت، نوع و اندازه اتلاف اکسرژی در فرایند خشک‌شدن تعیین شود. نتیجه این شد که با افزایش مصرف انرژی هم در سینی‌ها و هم در محفظه خشک‌کن، اتلاف اکسرژی افزایش یافت. اکثر اتلاف اکسرژی در حین فرایند خشک‌شدن تکه‌های کدوتنبل در اولین سینی رخ داد. در نتیجه، تأیید شد که تکه‌های کدوتنبل در گستره بین 60 تا 80 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی 20 و 10 درصد، در سرعت هوای خشک‌کننده 1 تا 5/1 متر بر ثانیه و زمان بین 66/5 تا 12 ساعت، به بهینه‌ترین حالت خشک می‌شوند، البته بین صفر تا 165/1 کیلوژول بر ثانیه اتلاف اکسرژی داریم.

کلمات کلیدی: خشک‌شدن، آنالیز ترمودینامیک، انرژی و اکسرژی، کدوتنبل