اگر به هر دلیلی نمی توانید خرید خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایید در ساعات کاری با ما از طریق شماره تلفن های زیر تماس حاصل نمایید: 09355812026 قوچان مقاله تضمین می کند:
  • تطابق کامل مشخصات و تصاویر با محتوای فایل دانلودی
  • ارسال لینک پس از خرید
  • ارسال فایل دانلودی به ایمیل شما
  • پاسخگویی و پیگیری کامل سفارشات
  • لطفا درهنگام خرید مشخصات کامل وارد کنید

مقاله انگلیسی همراه با ترجمه فارسی” تاثیر اکستروژن سرعت بالای هیدرواستاتیک و نوردکاری داغ روی ریزساختار و ویژگیهای مکانیکی فولاد

چکیده: یک پودرفولاد فریتی فعالساز کاهش یافته (RAF) با گاز آرگون اتمی شده ، Fe-14Cr-2W-0.3Ti از قبل آلیاژسازی شده (درصد وزنی) بطور مکانیکی با 0.3 درصد وزنی نانوذرات Y2O3 در یک آسیاب گلوله ای محوری آلیاژسازی شد و بوسیله اعمال فشار ایزواستاتیک داغ در دمای 1150 درجه سانتیگراد تحت فشار 200 مگاپاسکال بمدت 3 ساعت یکپارچه گردید. با هدف بهبود خواص مکانیکی اش ، فولاد ODS سپس به یک تصفیه مکانیکی-حرارتی (TMT) ارسال گردید: نوردکاری داغ (HR) در دمای 850 درجه سانتیگراد یا اکستروژن هیدرواستاتیک سرعت بالا (HSHE)در دمای 900 درجه سانتیگراد بعد از تیمار حرارتی (HT) صورت گرفت . مشاهدات میکروسکپی الکترونی انتقال (TEM)آلیاژهای ODS بعد از TMT و تیمار حرارتی حضور دانه های دراز شده در مسیر طولی بهمراه میانگین پهنای 8 میکرومتر و متوسط طول 75 میکرومتر و دانه های محوری با قطر چند میکرونی را در مسیر اریب  آشکار ساخت. درصد وزنی جمعیت از ذرات اکسید با روش TEM مشاهده شد : ذرات Ti-Al-O تا بیش از 250 نانومتر قطر معمولا مستقر در مرزهای دانه ای و نانوخوشه های کوچک Y-Ti-O دارای قطر حدودا 2.5 نانومتر بطور یکنواخت در ماتریس پخش شده اند. آزمونهای تاثیر ضربه شارپی آشکار ساختند که ماده HSHE یک انرژی شکست فوقانی بزرگتر (5.8 ژول) از ماده HR (2.9 ژول) را نشان می دهد . دمای تبدیل شکل پذیری به شکنندگی هردو آلیاژ در محدوده 72-55 درجه سانتیگراد نسبتاً بالا است . خواص مکانیکی کششی هردو آلیاژ ODS در طول محدوده کامل دماهای بررسی شده (750-23 درجه سانتیگراد)رضایتبخش مشاهده شدند. ماده HSHE شکل پذیری و استحکام کششی بهتر از ماده HR را نمایش می دهد . این نتایج مشخص می کند که HSHE به عنوان روش TMT نویدبخش برای ارتقای خواص مکانیکی فولاد ODS RAF می تواند درنظر گرفته شود.